WE LOVE SIMPLE PLAN!PUNK´S NOT DEAD!

Prosinec 2008


boty

6. prosince 2008 v 9:27 | Limetkaa =*> |  Dior

brýlečky!!

6. prosince 2008 v 9:27 | Limetkaa =*> |  Dior

historie Dior

6. prosince 2008 v 9:26 | Limetkaa =*> |  Dior
1. Dior (1905-1957) na portrétu, který se objevil na obálce paris match v srpnu 1957. na fotce určuje délku sukně 40 cm nad zem.
1. Dior (1905-1957) na portrétu, který se objevil na obálce paris match v srpnu 1957. na fotce určuje délku sukně 40 cm nad zem.
1. Dior (1905-1957) na portrétu, který se objevil na obálce paris match v srpnu 1957. na fotce určuje délku sukně 40 cm nad zem.
Některé šperky jdou s dobou, jako např. žiletky, jiné zůstávají elegantní.
1. Dior (1905-1957) na portrétu, který se objevil na obálce paris match v srpnu 1957. na fotce určuje délku sukně 40 cm nad zem.
New look a silueta přasýpacích hodin.
Kdo to všechno vymyslel a co se nosí?
Kdo byl ten skromný muž, který provedl revoluci v módě? Čím si plachý a zdrženlivý Francouz získal zákaznice z řad vysoké šlechty, jako například britskou princeznu Margaretu, bývalou egyptskou princeznu Sorayu nebo kněžnu Gracii Patricii z Monaka? Proč mu přezdívali "něžný diktátor"? Když 12. července roku 1947 vyvolal senzaci kolekcí Ligne Corolle, skoro nikdo Christiana Diora, kulaťoučkého a plešatého muže s malým smutným úsměvem, neznal. Módní svět byl uchvácen a ti největší nadšenci mu začali přezdívat Napoleon, Alexander Veliký či Caesar módy.
Novináři dokonce začali psát první kapitoly o "králi módy". Díky Diorovi se probudila také haute couture! Během války ležela ladem a přes noc jakoby rozkvetla... Po hubených válečných letech Dior oživil velkorysé modely, které spolykaly nevídané množství látek. Šaty na den vážily až 8 kg, večerní neuvěřitelných 30 kg! Jeho práce měla obrovský úspěch. Americká novinářka Carmel Snow o ní všude hovořila v superlativech a nazvala ji slovy: New Look - nový vzhled. Tato dvě slůvka obletěla svět a triumfální cesta iniciál CD začala.
Poptávka po Diorových šatech byla tak velká, že salon na Avenue Montaigne v Paříži musel po nějakou dobu zůstávat otevřený až hluboko do noci. Monsieur Dior patřil mezi šťastné - od uvedení své první kolekce zažíval samé úspěchy. Za následujících deset let vybudoval doslova impérium: 28 krejčovských ateliérů, 5 modelových domů, kde 140 zaměstnanců ročně vyrobilo v průměru 12 tisíc modelů. Na zhotovení jednoho z nich bylo potřeba 200 hodin. A co na jeho modelech ženy milovaly nejvíce? Ve svých návrzích jim daroval útlý pas i hrudník, a těm, které byly pyšné na své zaoblené tvary, vymýšlel působivé výstřihy...
Diorův vliv na módu byl obrovský i přesto, že čas vymezený jeho geniálním schopnostem přetrhl infarkt v roce 1957. Bylo mu pouhých 51 let. I za tu krátkou dobu svého působení v módě dokázal mnoho: zavedl do světa vysoké módy nový typ předvádění, které nemělo nic společného s usedlými přehlídkami předválečných let, přišel s obchodní ideou - každý půlrok propagoval nový trend a byl prvním tvůrcem, který od jedné kolekce do druhé radikálně změnil délku sukní, nebo dokonce celou linii. Zasvěcení si myslí, že na Diorovu módu měly největší vliv vzpomínky na maminku a na to, jak přicházela v šustivých sukních, aby ho políbila na dobrou noc před odchodem na ples.

historie

6. prosince 2008 v 9:25 | Limetkaa =*> |  Davidoff

Dámská vůně

Pánská vůně

Historie a popis značky Davidoff

Zino Davidoff byl muž se smyslem pro maličkost. Umělec, který rozuměl lidem a respektoval je. Nikdy neztratil odhodlání dosáhnout cíl a to pomocí toho, že prožije život za pomoci dobrých věcí, jež nás provádí životem! Davidoff byl i výborným a úspěšným obchodníkem a taky značka Davidoff je jedna z nejznámějších mezi parfémy. Najdete zde např.Davidoff Cool Water, Echo Woman, Good Life, Silver Shadov Atitude, Zino, Echo Love, Fizz...

Versace Bright Crystal

6. prosince 2008 v 9:23 | Limetkaa =*> |  Versace

Botičky!

6. prosince 2008 v 9:22 | Limetkaa =*> |  VersaceKabelky od Versace

6. prosince 2008 v 9:21 | Limetkaa =*> |  Versace

S Good Charlotte

4. prosince 2008 v 10:38 | Limetkaa |  Simple Plan videa


Joelovo sólo :)


Youre Love Is a Lie! koncert

4. prosince 2008 v 10:36 | Limetkaa |  Simple Plan videa

This is alternative content.
//<![CDATA[ sklikBanner({ codeId: 50, formatId: 23, url: new String(window.location.href), cborder: 'ffff66', cbackground: '000000', ctitle: 'ff6600', ctext: 'ffff66', curl: 'ff6600', simg: 1 }); //]]>

Historie B. Lacoste

4. prosince 2008 v 10:29 | Limetkaa |  Lacoste

Každý po celém světě zná luxusní francouzskou značku Lacoste, která má ve znaku slavného krokodýla. Jistě mnoho z nás si přeje mít alespoň jedno jejich pověstné tričko s límečkem doma. Nedávno, ve svých sedmdesáti čtyřech letech zemřel vlastník firmy, Bernard Lacoste.

Bernard firmu spravoval od roku 1963, ale před nedávnem byl nucen předat své vládnoucí žezlo mladšímu bratrovi Michaelovi, protože už rok bojoval s vážnou, blíže nespecifikovanou nemocí, které nakonec podlehl.
Firmu založil jeho otec René Lacoste, který byl bývalým špičkovým tenistou. Po ukončení své sportovní kariéry se rozhodl zkusit štěstí v módě. K výtvarné značce slavné firmy mu posloužila jeho přezdívka Aligátor, jež mu přisoudili američtí novináři. Vznikla poté, co mu jeho kapitán na Davis Cupu přislíbil koupit za vyhraný důležitý zápas krokodýlí kufr, který se Renému tak líbil.
Firmu poté René založil spolu se známým výrobcem pleteného zboží André Gillierem a společně se jim podařilo vytvořit revoluci ve sportovním oblečení. První katalog byl uveden v roce 1933 a obsahoval ukázky oděvů na tenis, golf nebo plachtění. Jako první se Lacoste odvážil přenést značku firmy na vnější stranu trička, což je dnes naprostou samozřejmostí.

Historie Armani

4. prosince 2008 v 10:26 | Limetkaa |  Armani
Giorgio Armani je druhý největší obchodník v oblasti módy - ročně jeho butiky po celém světě vydělají více než 2 miliardy $. (V čele modního bussinessu stojí již několik let stálice Ralph Lauren). Když se Armaniho zeptáte, kolik peněz vydělává jednoduše vám odpoví: Za svůj život jsem si vydělal tolik, že už víc nepotřebuji. Ale kolik to je, nikdo neví.
Narodil se v roce 1934 v průmyslovém městě Piacanza nedaleko Milána. Velký vliv na něho měla jeho matka Marie. Měla vytříbený vkus, velmi dbala o svůj zevnějšek a hlavně šila oblečení pro celou rodinku.
"Piacanza byl malý svět, kde jsme žili - mírumilovný a ochranný. Venkovská atmosféra těch dní je něco, co je stále ve mě - dokonce i když jsem v NYC!"
Svá studentská léta strávil v Miláně, kde se zaměřil na medicínu a později na studium fotografie. Pracovní proces začal jako aranžér výloh v obchodním domě La Rinascente v Miláně. Pro svoji radikálnost byl po nějaké době přesunut do obchodního oddělení, kde se sžil s různými druhy látek a naučil se s nimi pracovat. Po deseti letech La Rinascente opustil a přidal se k Nino Cerrutimu, pro kterého navrhoval pánskou kolekci. Ve svých 36 letech založil společnost s přítelem Sergiem Galeotim (spolupracoval s ním až do své smrti roku 1984). Začali navrhovat dámské, pánské,ale i dětské kolekce. Ze známých řad jsou například Emporio Armani Line nebo Armani Exchange Line.
V roce 1982 představila společnost Armani parfémy Armani Le Parfum a Armani Eau Pour Homme - a nebyly poslední.
Giorgio tvůrčí schopnosti se nezastavili jen na oblečení a na parfémech - další produkty, které nesou jeho jméno jsou např. sluneční brýle, boty, plavky, hodinky, kabelky či kosmetické výrobky.

o nich

4. prosince 2008 v 10:24 | Limetkaa |  Dolce&Gabanna
Návrhářská dvojce se seznámila roku 1982 v milánské návrhářské kanceláři. Poté se rozhodli otevřít si společné návrhářské studio. Jejich správná cesta se ukázala díky sicilské ženě, kterou spatřili v roce 1987 v Sicílii. Žena pózovala pro fotografa, na sobě měla jen černý šátek." Žena jim pomohla k jejich vizi...." V roce 1985 byli vybráni, aby představili svou práci na Milénském módním týdnu v kategorii "nový talent". Největší vzestup značky Dolce&Gabbana se udál v období recese, kdy ctižádostivý návrháři padali jako mouchy a italští giganti (Armani, Versace) byli již zavedeni. Brzy se osobnosti jako Madonna, Nicole Kidmanová ... začali scházet před jejich dveřmi. V roce 1990 zahájili pánslou kolekci, následoval dámský parfém, koupelová a domácí kolekce atd.........

Historie Versace

4. prosince 2008 v 10:23 | Limetkaa |  Versace
Donatella ani její bratři nepocházeli ze zrovna chudých poměrů, její otec se staral o finance italské aristokracie a nedostatkem vlastně netrpěla nikdy. V sedmdesátých letech chtěla původně coby mladá ambiciózní žena pracovat pro svého bratra Gianniho v oddělení pro styk s veřejností, ale spíše se pro něho stala jakousi múzou, inspirativní éterickou bytostí a zároveň bystrým poradcem i kritikem v jeho práci.

Postupně s tím, jak profesně rostla po Giovanniho boku, stala se v módním průmyslu značně proslulou. V osmdesátých letech pro ni Gianni dokonce vytvořil parfém s názvem "Blonde" a zároveň ji nechal pracovat na její vlastní módní kampani s názvem Versus, která svými prvky nenechá nikoho na pochybách, že pochází ze slavného rodu Versace.

Donatella je proslulá tím, že pro prezentaci svých modelů ráda využívá známých tváří světových celebrit místo neznámých modelek. Díky svým schopnostem dovedla značku Versace bezkonkurenčně prosadit po celé Evropě a Spojených státech.

Už rok po smrti Gianniho uvedla svou první couture kolekci v hotelu Ritz v Paříži a na Giovanniho počest dodržela všechny jeho obvyklé show-prvky, jako je skleněné molo nad vodní hladinou hotelového bazénu. Ráda pořádá třpytivé večírky a jejími oblíbenými hosty jsou Elton John, Liz Hurley, Kate Moss a dokonce se na jednom z večírků objevil i princ Charles.

Donatella má se svým manželem, modelem Paulem Blackem, dvě děti, dvacetiletou dceru Allegru, která má zdědit převážnou většinu jmění značky Versace, a mladšího syna Daniela. Převážně pobývají v New Yorku, ale Donatella kvůli své práci často cestuje mezi početnými rezidencemi po celém světě. Za jejich velkou část samozřejmě vděčí svému zesnulému bratrovi.

Donatella se již párkrát objevila v menších rolích i na filmovém plátně. Naposledy se její jméno nedalo přeslechnout ve filmovém hitu s Meryl Streep "Ďábel nosí Pradu", kdy Meryl v roli ďábelské ředitelky módního časopisu pronesla krásnou větu v tom smyslu, že nejdůležitější je, kam v zasedacím pořádku při večeři posadí Donatellu, protože se skoro s nikým nebaví.

Gucci Historie

4. prosince 2008 v 10:21 | Limetkaa |  Gucci
Guccio Gucci se narodil v roce 1881 jako syn florentinského sedláře. Ještě jako mladý se přestěhoval do Paříže a pak do Londýna. V těchto kosmopolitních městech získal cit pro estetiku. Roku 1920 se vrátil zpět do Florencie a založil svůj první obchod, kde prodával zejména kožené doplňky pro jízdu na koni. Gucciovi synové Aldo, Vasco a Rodolfo postupně otevřeli nové obchody ve Florencii, Římě a Miláně. V roce 1953, těsně před smrtí Gucciho, otevřeli první obchod v New Yorku. V 50. a 60. letech 20. století patřily mezi jejich zákaznice Grace Kellyová, Audrey Hepburnová nebo Jackie Kennedyová a mezi mužskými zákazníky se vyskytovaly mj. John Wayne a Douglas Fairbanks Jr.. Mnohé jejich výrobky z té doby se staly klasikou (např. květované šátky nebo mokasíny).Ovšem do roku 1980 značka téměř zcela ztratila svoje prestižní postavení, především kvůli vleklým a ostrým rodinným sporům a neuváženému udělování licencí. Rodinné boje pokračovaly až do roku 1993, kdy Maurizio Gucci, vnuk zakladatele, prodal značku arabské nadnárodní společnosti Investcorp. V roce 1995 byl Maurizio Gucci zastřelen vrahem, najatým jeho manželkou.Návrat značky Gucci na výsluní je spojen se dvěma jmény - Dawn Mello, který pracoval jako kreativní ředitel a byl zodpovědný za koženou kolekci značky, a především Tom Ford, který se stal v roce 1994 hlavním designérem firmy. Tom Ford se narodil v roce 1963 v texaském Santa Fe a vystudoval design a módní návrhářství v New Yorku a v Paříži.Gucci patří k nejstarším prestižním módním značkám a dodnes si drží svou vysokou úroveň.
Úspěšně balancuje na pomezí usedlého "business" stylu a kreativity a Tom Ford velmi dobře ví, že jeho zboží neprodává jenom vzhled, ale celkový pocit

Historie Ch. Dior

4. prosince 2008 v 10:19 | Limetkaa

1. Dior (1905-1957) na portrétu, který se objevil na obálce paris match v srpnu 1957. na fotce určuje délku sukně 40 cm nad zem.
Kdo to všechno vymyslel a co se nosí?
Kdo byl ten skromný muž, který provedl revoluci v módě? Čím si plachý a zdrženlivý Francouz získal zákaznice z řad vysoké šlechty, jako například britskou princeznu Margaretu, bývalou egyptskou princeznu Sorayu nebo kněžnu Gracii Patricii z Monaka? Proč mu přezdívali "něžný diktátor"? Když 12. července roku 1947 vyvolal senzaci kolekcí Ligne Corolle, skoro nikdo Christiana Diora, kulaťoučkého a plešatého muže s malým smutným úsměvem, neznal. Módní svět byl uchvácen a ti největší nadšenci mu začali přezdívat Napoleon, Alexander Veliký či Caesar módy.
Novináři dokonce začali psát první kapitoly o "králi módy". Díky Diorovi se probudila také haute couture! Během války ležela ladem a přes noc jakoby rozkvetla... Po hubených válečných letech Dior oživil velkorysé modely, které spolykaly nevídané množství látek. Šaty na den vážily až 8 kg, večerní neuvěřitelných 30 kg! Jeho práce měla obrovský úspěch. Americká novinářka Carmel Snow o ní všude hovořila v superlativech a nazvala ji slovy: New Look - nový vzhled. Tato dvě slůvka obletěla svět a triumfální cesta iniciál CD začala.
Poptávka po Diorových šatech byla tak velká, že salon na Avenue Montaigne v Paříži musel po nějakou dobu zůstávat otevřený až hluboko do noci. Monsieur Dior patřil mezi šťastné - od uvedení své první kolekce zažíval samé úspěchy. Za následujících deset let vybudoval doslova impérium: 28 krejčovských ateliérů, 5 modelových domů, kde 140 zaměstnanců ročně vyrobilo v průměru 12 tisíc modelů. Na zhotovení jednoho z nich bylo potřeba 200 hodin. A co na jeho modelech ženy milovaly nejvíce? Ve svých návrzích jim daroval útlý pas i hrudník, a těm, které byly pyšné na své zaoblené tvary, vymýšlel působivé výstřihy...
Diorův vliv na módu byl obrovský i přesto, že čas vymezený jeho geniálním schopnostem přetrhl infarkt v roce 1957. Bylo mu pouhých 51 let. I za tu krátkou dobu svého působení v módě dokázal mnoho: zavedl do světa vysoké módy nový typ předvádění, které nemělo nic společného s usedlými přehlídkami předválečných let, přišel s obchodní ideou - každý půlrok propagoval nový trend a byl prvním tvůrcem, který od jedné kolekce do druhé radikálně změnil délku sukní, nebo dokonce celou linii. Zasvěcení si myslí, že na Diorovu módu měly největší vliv vzpomínky na maminku a na to, jak přicházela v šustivých sukních, aby ho políbila na dobrou noc před odchodem na ples.
1. Dior (1905-1957) na portrétu, který se objevil na obálce paris match v srpnu 1957. na fotce určuje délku sukně 40 cm nad zem.

další kabelešky!

4. prosince 2008 v 10:10 | Limetkaa |  Louis Vuitton
Kabelky od Luis Vuitton

kabelky

4. prosince 2008 v 10:09 | Limetkaa |  Louis Vuitton

Z konciku in Prague XD

4. prosince 2008 v 10:03 | Limetkaa

Bestovní! (jako vždy)

4. prosince 2008 v 10:02 | Limetkaa |  Simple Plan Fotky♥♥♥
//<![CDATA[ sklikBanner({ codeId: 50, formatId: 23, url: new String(window.location.href), cborder: '000000', cbackground: 'ffffff', ctitle: '000000', ctext: '000000', curl: '000000', simg: 0 }); //]]>