WE LOVE SIMPLE PLAN!PUNK´S NOT DEAD!

Historie Armani

4. prosince 2008 v 10:26 | Limetkaa |  Armani
Giorgio Armani je druhý největší obchodník v oblasti módy - ročně jeho butiky po celém světě vydělají více než 2 miliardy $. (V čele modního bussinessu stojí již několik let stálice Ralph Lauren). Když se Armaniho zeptáte, kolik peněz vydělává jednoduše vám odpoví: Za svůj život jsem si vydělal tolik, že už víc nepotřebuji. Ale kolik to je, nikdo neví.
Narodil se v roce 1934 v průmyslovém městě Piacanza nedaleko Milána. Velký vliv na něho měla jeho matka Marie. Měla vytříbený vkus, velmi dbala o svůj zevnějšek a hlavně šila oblečení pro celou rodinku.
"Piacanza byl malý svět, kde jsme žili - mírumilovný a ochranný. Venkovská atmosféra těch dní je něco, co je stále ve mě - dokonce i když jsem v NYC!"
Svá studentská léta strávil v Miláně, kde se zaměřil na medicínu a později na studium fotografie. Pracovní proces začal jako aranžér výloh v obchodním domě La Rinascente v Miláně. Pro svoji radikálnost byl po nějaké době přesunut do obchodního oddělení, kde se sžil s různými druhy látek a naučil se s nimi pracovat. Po deseti letech La Rinascente opustil a přidal se k Nino Cerrutimu, pro kterého navrhoval pánskou kolekci. Ve svých 36 letech založil společnost s přítelem Sergiem Galeotim (spolupracoval s ním až do své smrti roku 1984). Začali navrhovat dámské, pánské,ale i dětské kolekce. Ze známých řad jsou například Emporio Armani Line nebo Armani Exchange Line.
V roce 1982 představila společnost Armani parfémy Armani Le Parfum a Armani Eau Pour Homme - a nebyly poslední.
Giorgio tvůrčí schopnosti se nezastavili jen na oblečení a na parfémech - další produkty, které nesou jeho jméno jsou např. sluneční brýle, boty, plavky, hodinky, kabelky či kosmetické výrobky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama